نسل جدید لوله های پنج لایه

نوشته شده توسط:رضا مرادی | ۰ دیدگاه

نسل جدید لوله های پنج لایه

 

          لوله های تولیدی جدید گروه صنایع بی تی اس ( بهتراشان سپاهان ) در نوع خود بسیار متفاوت و منحصر به فرد است. لایه خارجی این لوله از جنس PERT بوده و در زمان اجرا به دلیل نرمی این نوع از پلیمر بسیار راحت تر است. ضمن اینکه لایه داخلی از نوع PEX می باشد و تحمل دمای 90 درجه را دارد. این نوع لوله زرد رنگ است. این محصول به تازگی توسط شرکت بی تی اس تولید شده است.

معرفی گروه صنایع بی تی اس (بهتراشان سپاهان) :

          گروه صنایع بی تی اس (بهتراشان سپاهان) در قالب یک کارخانه تولید انواع اتصالات و شیرآلات برنجی توسط جمعی از متخصصین کارآزموده راه اندازی گردید. این گروه صنعتی فعالیت خود را از سال 1367 در زمینه‌ی قطعات برنجی، شیرآلات آب و گاز و ماشین آلات خط تولید آغاز کرد. مجموعه “بی‌تی‌اس” در شهرک صنعتی مورچه خورت اصفهان در مساحتی بالغ بر8000 متر مربع و با500 نفر نیروی انسانی در حال فعالیت است.  از همان آغاز "بی‌تی‌اس" تولید انبوه، کیفیت متمایز و نوآوری در ارائه محصولات جدید را جزء اهداف خود قرار داد و برای دسترسی به آن فعالیتی شبانه‌‍‌روزی را آغاز نمود. این دیدگاه به این شرکت اجازه داد در مدت زمانی کوتاه خود را به عنوان تخصصی‌ترین مجموعه تولیدی در زمینه ساخت اتصالات و شیرآلات برنجی در سطح کشور معرفی نماید.                      

محصولات تولیدی :  

           “بی‌تی‌اس” طیف بسیار متنوع و گسترده‌ای از محصولات را به صنعت لوله و اتصالات چند‌لایه عرضه می‌نماید. محدوده اصلی محصولات “بی‌تی‌اس” را می‌توان شامل موارد زیر دانست که همگی بر اساس استاندارد ISIRI 12753-3 طراحی و تولید می‌گردند. این محصولات عبارتند از: اتصالات پرسی ، اتصالات کوپلی ، اتصالات رزوه‌ای ، شیرآلات ، کلکتورها ، لوله و لوازم جانبی

کارگاه های تخصصی : 

          یکی از بخش‌ها و کارگاه‌های تخصصی که پروسه تولید محصول از آن آغاز می‌گردد، کارگاه تخصصی فورجینگ و پرس می‌باشد. استفاده از تعداد زیادی از دستگاه‌های فورج و پرس، امکان تولید محصول با کیفیت را به صورت انبوه به "بی‌تی‌اس" داده است. مراحل کاری در این کارگاه عبارتند از: برش میلگردهای برنج، پیش‌گرمایش قطعات ، فورجینگ در دستگاه‌های فورج ، آرایش و حذف پلیسه‌ها در دستگاه پرس آرایش ، تمیزکاری قطعات در دستگاه‌های شات بلاست امکانات تخصصی به کار رفته در این کارگاه شامل موارد زیر است: دستگاه‌های دقیق برش میلگردهای برنج ، کوره‌های پیش‌گرمایش به تعداد دستگاه‌های فورج ، پرس‌های فورج در تناژهای متعدد که در نوع خود کم‌نظیر است ، چندین دستگاه پرس آرایش به همراه قالب‌های مختلف و متناسب با محصول ، دستگاه‌های شات بلاست متخصصان فنی در این بخش همواره فرآیند تولید محصول را مورد بررسی قرار داده و چنانچه ایراداتی مشاهده نمایند سریعا نسبت به بر طرف نمودن آن اقدام می‌نمایند. کنترل دمای قطعات در زمان پیش‌گرمایش و تست دقت قالب‌های پرس در بخش فورج و آرایش نیز از جمله اقدامات مسئولان فنی این بخش می‌باشد و از تولید قطعه با کیفیت پایین به دلایل خرابی قالب‌های پرس جلوگیری می‌نماید. نظارت مستمر بر عملکرد دستگاه‌ها در این بخش تضمین‌کننده کیفیت میلیونی قطعات تولیدی است.

          یکی از مجهزترین بخش‌های کارخانه، دپارتمان تخصصی ماشین‌کاری است. قطعات تولید شده در بخش فورجینگ و پرس جهت ادامه فرآیند تولید به این بخش وارد می‌شوند. این دپارتمان دارای به‌روزترین ماشین‌های ترانسفر می‌باشد که بعضا در نوع خود کم‌نظیر هستند. در این بخش عملیات ماشین‌کاری قطعات تولید‌شده ازکوچکترین جزء یک قطعه تا بزرگترین آن توسط ماشین‌های‌ترانسفر انجام می‌شود. برای مثال مهره‌های به کار رفته در قطعات کوپلی نیز توسط این ماشین‌ها تولید می‌شود که عمدتا سایر رقبا از روش‌های دیگر جهت تولید آن بهره می‌برند. 

          کارگاه تخصصی آبکاری اتوماتیک؛ در این کارگاه تخصصی نیز دانش فنی روز و امکانات پیشرفته و البته بومی مورد استفاده قرار گرفته‌اند. می‌توان ادعا نمود که این کارگاه، یکی از کامل‌ترین خطوط آبکاری قطعات برنجی و اتصالات در ایران است. تمام مراحل فرآیند پوشش قطعات در این بخش به صورت کاملا اتوماتیک و بدون دخالت نیروی انسانی انجام می‌پذیرد و تنها اپراتور بر نحوه کار دستگاه‌ها نظارت می‌نماید. در این بخش از کارخانه با استفاده از امکانات پیشرفته، آبکاری قطعات با پوشش‌های مس، نیکل و کروم قابل انجام است. 

          دپارتمان کنترل کیفی؛ از آنجا که شعار سازمانی در “بی‌تی‌اس” تولید با کیفیت میلیونی است، کلیه محصولات در شرکت بایستی منطبق بر استانداردهای ملی و بین‌المللی تولید گردند. وظیفه اصلی دپارتمان کنترل کیفی، کنترل و ارزیابی قطعات تولیدی است. در این بخش به بررسی و انجام آزمون‌های ورودی بر روی مواد اولیه، قطعات بکار رفته در اتصالات و شیرآلات و مراحل مختلف فرآیند تولید و همچنین کنترل نهایی محصولات تولیدی پرداخته می‌شود. در این بخش روزانه هزاران قطعه مورد انواع آزمون‌های چشمی، آزمون‌های ابعادی و آزمایش‌های عملکردی قرار می‌گیرند و بدین ترتیب از ورود محصول معیوب و یا با کیفیت پایین جلوگیری می‌شود. 

          “بی‌تی‌اس” به عنوان اولین دارنده استاندارد ملی ایران در بخش اتصالات لوله‌های پنج‌لایه شناخته می‌شود و این خود افتخار بزرگی برای این شرکت به شمار می‌رود که شعار تولید محصول با کیفیت میلیونی را در مقام عمل نیز اثبات نموده است. بر همین اساس این شرکت اقدام به تاسیس آزمایشگاه تخصصی خود نمود. 

          طراحی، ساخت و تولید تمامی محصولات “بی‌تی‌اس”بر اساس استانداردهای معتبر ملی و بین‌المللی صورت می‌پذیرد که برخی از آن‌ها عبارتند از:استاندارد ملی ISIRI-12753-3استاندارد آمریکا ASTM F-1974استاندارد آلمان DIN 16892-16893“بی‌تی‌اس” افتخار دارد خود را به عنوان اولین دارنده استاندارد ملی ایران در زمینه اتصالات لوله‌های پنج‌لایه معرفی نماید و نخستین گام‌ را در عرصه تولید اتصالات استاندارد بردارد. تولید محصولات استاندارد “بی‌تی‌اس”، استفاده از آن‌ها را در کنار هر لوله استاندارد دیگر ممکن می‌کند و انتخاب لوله را به سادگی بر عهده خریدار می‌گذارد. در ادامه این مسیر و با شعار ارائه محصول با‌ کیفیت میلیونی، ‌”بی‌تی‌اس” مفتخر به کسب "گواهی‌نامه فنی مرکز تحقیقات مسکن و ساختمان" شد. بی‌تی‌اس افتخار دارد این بار نیز اولین دارنده این تائیدیه منحصرا در زمینه اتصالات لوله‌های پنج لایه نامیده شود. علی‌رغم رعایت کیفیت در میلیون‌ها قطعه تولیدی ساخت "بی‌تی‌اس"، ما معتقدیم که بایستی مصرف‌کنندگان با آسایش هرچه بیشتر به استفاده از محصولات ما بپردازند. به همین دلیل شرایط مناسبی جهت گارانتی 10 ساله‌ی محصولات "بی‌تی‌اس” و تحت پوشش بیمه‌های معتبر پیش‌بینی شده‌است که جزئیات آن را می‌توانید از طریق واحد مهندسی فروش "بی‌تی‌اس" جویا شوید. 

          ارتباط دوستانه و اطمینان‌بخش “بی‌تی‌اس” با تمامی مشتریان و مصرف‌کنندگان، در قالب شعار ساده، وفادارانه و با مفهوم "کیفیت میلیونی" نهفته است. زیرا:

          مهمترین ویژگی "بی‌تی‌اس" تولید انبوه اتصالات و شیرآلات با کیفیت است.

          کیفیت در اتصالات به‌کار رفته در صنعت ساختمان و تاسیسات بایستی به گونه‌ای باشد که از جهات مختلف متضمن عمر طولانی آن‌ها باشد.

          به دلیل سازوکار تولیدی بسیار قوی و حرفه‌ای در “بی‌ تی اس" کیفیت قطعات و محصولات تولیدی با شرکت‌های معتبر بین‌المللی برابری می‌کند و کیفیت جزء جدانشدنی تولیدات انبوه "بی‌تی‌اس" استو نهایتا ...

          تاکید و اعتقاد خانواده‌ی "بی‌تی‌اس" همواره سرآمد بودن در کیفیت و ارائه‌ی تمامی محصولات سبد کالا با کیفیت مثال‌زدنی است. بنابراین، کیفیت را با "بی‌تی‌اس" در مقیاس میلیونی تجربه کنید. این شعار به سادگی قابل شناسایی بوده و به‌یادماندنی است. شعار کیفیت میلیونی را به همراه محصولات "بی‌تی‌اس" در نزدیکی خود احساس کنید.

 

"لطفاً جهت دریافت لیست قیمت و اطلاع از شرایط فروش با ما تماس بگیرید."  1. هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.

    ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!