استاپر بالنی آسترو با قابلیت تغییر اندازه Astro

نوشته شده توسط:رضا مرادی | ۰ دیدگاه

استاپر بالنی آسترو با قابلیت تغییر اندازه Astro

          لیست قیمت استاپر بالنی آسترو (Astro) مربوط به دی ماه 1396 از طریق لینک موجود در پایین صفحه قابل دریافت می باشد. در صورت تمایل با مراجعه به کانال تلگرام دفتر فنی مهندسی کالانیز فایل لیست قیمت را دریافت نموده و یا در صورت تمایل به دریافت از طریق فکس، با ما تماس بگیرید.          استاپر بالنی Astro (آسترو) با قابلیت تغییر اندازه بر اساس تجربیات تعداد زیادی از مجریان تاسیساتی در زمینه لوله کشی فاضلابی طراحی و ساخته شده و پس از گذراندن مراحل تست روانه بازار گردیده است. امید است استفاده از این ابزار بتواند به اجرای هر چه بهتر و ایمن تر مجریان لوله کشی سیستم های فاضلابی یاری رساند. این نوع استاپر در حال حاضر توسط دفتر فنی مهندسی کالانیز ارائه می گردد.

استاپرهای بادی Astro شامل یک بالن استوانه ای شکل از جنس لاستیک مقاوم، گِیج فشار و شیلنگ رابط، تلمبۀ باد دستی، لولۀ استیل ضد زنگ جهت انتقال هوا به بالن و پای] نگهدارند و شیر قطع و وصل می باشد.

نحوه عملکرد این استاپر به این گونه است که ابتدا بالن بادی را داخل لوله ای که سایز آن بین 75 تا 160 می باشد؛ به حالتی قرار می دهیم که این بالن به صورت عمودی داخل لوله قرار گرفته تا در صورت باد شدن استاپر، فضای داخل لوله بسته شود. سپس به کمک پایه نگه دارنده که روی لوله استیل ضد زنگ قرار گرفته، استاپر را روی دریچه بازدید محکم می کنیم. شیلنگ تلمبه را به شیر قطع و وصل تعبیه شده روی لوله استیل، متصل می نماییم و به کمک تلمبه، اقدام به باد کردن بالن می نماییم. میزان باد داخل بالن باید به اندازه ای باشد که گِیج فشار تلمبه، مقدار 5/1 بار را نشان دهد. زمانی که فشار بالن به 5/1 بار رسید؛ تلمبه زدن را متوقف کرده، شیر قطع و وصل را محکم می بندیم و تلمبه را از شیر جدا می نماییم. سپس آب را وارد سیستم می کنیم و تمامی مراحل تست را انجام می دهیم. پس از پایان مراحل تست لوله های فاضلابی، شیر قطع و وصل را به آرامی باز کرده تا به واسطه کاهش اندازه بالن لاستیکی، آب داخل لوله ها از کنار بالن عبور نماید. باز کردن شیر قطع و وصل باید به آرامی صورت پذیرد تا هنگام تخلیه آب، به شخص مجری و ابزار آسیب وارد نشود.

استاپر بادی با قابلیت تنظیم اندازه، دارای دو مجموعه می باشد.

1. مجموعه بالن لاستیکی و اتصال مربوطه و لوله استیل ضد زنگ به همراه پایه نگهدارنده و شیر قطع و وصل

2. مجموعه تلمبه، شیلنگ رابط تلمبه و گیج فشار

که هر دو مجموعه نیز به صورت جدا گانه فروخته می شود.

پ

نکته 1: پایه نگه دارنده استاپر علاوه بر کمک به استقرار هر چه بهتر استاپر در لوله، از جدا شدن بالن لاستیکی از لوله استیل و به حرکت در آمدن آن در داخل لوله جلوگیری می کند؛ به همین جهت در هنگام قرار دادن استاپر لازم است محل مناسب و مستحکمی برای این پایه انتخاب گردد.

نکته 2: در برخی از ساختمان ها، جهت افزایش سرعت کار، مجریان به صورت همزمان چندین بخش را مورد تست قرار می دهند. یکی از ویژگی های این نوع استاپر این است که می توان پس از باد کردن بالن لاستیکی، مجموعه تلمبه را از بالن جدا نموده و جهت استفاده در سایر نقاط، با بالنی دیگر، به کار برد.

نکته 3: از این نوع استاپر، با توجه به امکان تغییر اندازه بالن می توان برای لوله های فاضلابی از سایز 75 تا سایز 160 استفاده نمود.

نکته 4: مهمترین ویژگی این نوع استاپر، امکان استفاده از آن برای لوله های فاضلابی غیر استاندارد و لوله هایی است که به علت حمل و نقل، اجرا و انبارش نامناسب، آسیب دیده و یا دو پهن شده اند؛ می باشد.

نکته 5: در سیستم لوله کشی فاضلابی پلی اتیلن، هنگام جوش اتصالات، به دلیل تغییر فرم قطر داخلی لوله در قسمت جوش و ایجاد لبه، امکان استفاده از استاپر های ثابت وجود ندارد، اما با توجه به قابلیت تغییر سایز در بالن استاپر های جدید، این مشکل به کلی برطرف شده است.

نکته 6: فشار باد در داخل بالن در زمان قرار گرفتن استاپر در داخل لوله نباید بیشتر از 5 بار و در زمان قرار گرفتن بالن خارج از لوله نباید بیشتر از 1 بار شود.

عنوان فایل لینک دانلود
لیست قیمت استاپر بالنی آسترو - دیماه 1396 دانلود
لیست قیمت استاپر بالنی آسترو - دیماه 1396

  1. هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...

    نوشتن دیدگاه