شیرهای هواگیری دستی و اتوماتیک

نوشته شده توسط:رضا مرادی | ۱ دیدگاه

شیرهای هواگیری دستی و اتوماتیک

شیر های هواگیری دستی ولومی سایز 1/8 اینچ و شیر های هواگیری اتوماتیک کاس ترکیه و ویلمر چین در  1/2 اینچ و قابل تبدیل به سایز 3/8 اینچ از محصولات دفتر فنی مهندسی کالانیز می باشد...          به طور معمول در هر قسمت از یک سیستم آبرسانی که احتمال تجمع هوای اضافی در سیستم وجود داشته باشد؛ جهت جلوگیری از بروز مشکلاتی نظیر کاهش راندمان، تغییر در میزان فشار واقعی و دیگر موارد، لازم است تا به کمک ابزار مناسب، هوای اضافی سیستم تخلیه یا به حداقل برسد.

"لطفاً جهت دریافت لیست قیمت و اطلاع از شرایط فروش با ما تماس بگیرید..."


ارتباط با دفتر فنی مهندسی کالانیز
ارسال سفارش به دفتر فنی مهندسی کالانیز
کانال تلگرام دفتر فنی مهندسی کالانیز          سبک تر بودن هوا نسبت به سیالات دیگر، موجب می گردد همواره هوای اضافی سیستم در بالاترین قسمت مدار قرار بگیرد. از این رو معمولا در بالاترین قسمت مدار لوله کشی و تجهیزات وابسته همچون قسمت فوقانی حوله خشک کن ها، کلکتور ها، رادیاتور ها و موارد دیگر شیر هواگیری نصب می گردد. انواع شیر هواگیری دستی و اتوماتیک          این شیر ها ممکن است بر اساس میزان هوای اضافی سیستم و لزوم تخلیل سریع آن، به صورت اتوماتیک یا دستی استفاده گردد. سایز شیرهای هواگیری معمولا به صورت  1/8، 3/8 ، 1/2 ، 3/4 ، 1/4 و 1 اینچ تولید می شوند. البته معمولا سایز های 1/8 ، 3/8 و 1/2 مصرف بالاتری نسبت به دیگر سایز ها دارند.اچار شیر هواگیری دستی          شیر های هواگیری دستی معمولاً به صورتی تولید می شوند که به کمک یک پیچ گوشتی و یا یک آچار مخصوص با و بسته می شوند، اما در زمان استفاده در کلکتور ها به دلیل محدود بودنِ فضای داخل جعبه های کلکتور، دسترسی به آن کمی دشوار شده و به راحتی امکان باز کردن آن ها میسر نیست. از این رو شیر های هواگیری دستی ارائه شده در دفتر فنی مهندسی کالانیز، دارای پوششی پلاستیکیِ مقاوم در برابر حرارت و فشار بوده که دسترسی و سرعت کار مجری را به مقدار چشم گیری تسریع می کند و دیگر نیازی به ابزاری مانند پیچ گوشتی ندارد.


شیر هواگیری ولومی

          شیر هواگیری اتوماتیک محصول شرکت کاس ترکیه نیز که به صورت دو تکه تولید شده است؛ امکان استفاده برای دو سایزِ 3/8 و 1/2 اینچ را داراست. این شیر های هواگیری تحمل فشار 10 بار در دمای 110 درجۀ سانتیگراد را داشته و جهت آب بندی کامل، دو حلقه اورینگ به سایز های 3/8 و 1/2 اینچ نیز بر روی رزوه های بیرون دندۀ آن قرار داده شده است.


شیر هواگیری اتوماتیک

          در کنار محصولات فوق شیر هواگیری اتوماتیک تحت برند ویلمر محصول شرکت چین با تحمل فشار 7 بار در دمای 120 درجۀ سانتیگراد نیز در دفتر فنی مهندسی کالانیز موجود می باشد."لطفاً جهت دریافت لیست قیمت و اطلاع از شرایط فروش با ما تماس بگیرید..."ارتباط با دفتر فنی مهندسی کالانیز
ارسال سفارش به دفتر فنی مهندسی کالانیز
کانال تلگرام دفتر فنی مهندسی کالانیز


1 نظر

 1. نظرات کاربران:

     T.M در ۱۳۹۷/۰۷/۲۱ - ۱۲:۱۶:۱۴
  سلام.
  میخواستم بدونم که از شیر هواگیری اتوماتی که در این متن دربارش توضیح دادید میشه برای سیستم رادیاتور های منزل هم استفاده کرد تا دیگه نیازی به هواگیری دستی رادیاتور ها نباشه؟
  پاسخ مدیر (calaniz):  بله حتما

  نوشتن دیدگاه