بهترین کیفیت لوله و اتصالات پنج لایه کدام است؟

نوشته شده توسط:رضا مرادی | ۰ دیدگاه

بهترین کیفیت لوله و اتصالات پنج لایه کدام است؟

 

          به نظر اینجانب که قریب به 15 سال در صنعت لوله و اتصالات پنج لایه و در شرکت هایی نظیر سوپرپایپ، دژپایپ، ایران رادیاتور به طور مستقیم شاغل بوده و با برندهایی نظیر آویژه پایپ و بی تی اس (بهتراشان سپاهان) بصورت مشاوره و غیر مستقیم در تماس بوده و از کارخانه های تولید برندهایی نظیر آرم پایپ، سوپر پنتا پایپ و سپاهان پویه بازدید کرده ام، در مبحث لوله به تنهایی (بدون اتصالات) برند های دژپایپ و یزد بسپار با توجه به نوع جوش آنها (درزجوش) و ماشین آلات اروپایی خط لوله از کیفیت بهتری برخوردارند. البته منتظر رویت و تست لوله های جوش لیزر پایپکس هم هستم.

          در برندهایی که از جوش اورلپ استفاده می کنند، بی تی اس در مقام نخست  قرار می گیرد. البته در تولید لوله های PERT-AL-PERT، برندهای سوپر پایپ و پلی پایپ نیز کیفیت مناسبی دارند ولی استفاده از این نوع لوله با محدودیت دمایی مواجه است.

          اما در بحث اتصالات به تنهایی (بدون نگاه به کیفیت لوله) بی تی اس، آویژه پایپ و سوپرپایپ مقام های اول تا سوم را دارا هستند و در مجموع لوله و اتصالات، به نظر اینجانب بی تی اس بهترین و مناسبترین برند ایرانی است. خصوصا آنکه بدانیم ماشین آلات تولید اتصالات بی تی اس تماما ساخت یکی از شرکت های زیر گروه این برند (شرکت فراز گستر سپاهان با برند FGS) می باشد .

  1. هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.

    ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!