چه نکاتی در گرمایش از کف مهم هستند؟

نوشته شده توسط:رضا مرادی | ۰ دیدگاه

چه نکاتی در گرمایش از کف مهم هستند؟

 

 

چه نکاتی در گرمایش از کف مهم هستند؟

1-    طراحی: طراحی دقیق توسط مهندسین کارآزموده در زمینه گرمایش از کف، از موارد بسیار ضروری می باشد؛ سیستم گرمایش از کف برخلاف سیستم رادیاتورهای آلومینیومی و فولادی رایج، امکان تغییرات برای مصرف کننده فراهم نمی باشد. در سیستم رادیاتوری مصرف کننده در صورتی که از گرمای تولید شده آن راضی نباشد، می تواند با اضافه نمودن پره یا تعویض بلوک، به شرایط مطلوب خود برسد اما در سیستم گرمایش از کف این امکان مقدور نیست لذا در مرحله طراحی باید تمام پارامترهای موثر به دقت بررسی شده و در محاسبات لحاظ گردند. قطعاً طراح سیستم باید مهندس تاسیسات با تجربه در طراحی گرمایش از کف باشد. متاسفانه بارها دیده شده است که مجریان بی تجربه و ناآگاه پس از اجرای یک نقشه گرمایش از کف، به منظور سهولت کار خود و یا حتی کسب سود بیشتر، از روی همان نقشه های قبلی اقدام به اجرا پروژه جدید می کنند که این کار بسیار اشتباه و حتی خطرناک است.

2-    اجرا: اجرای سیستم گرمایش از کف نیز بسیار حساس بوده و باید توسط یک مجری کاملاً مجرب انجام پذیرد. با توجه به اینکه مسیرهایی با طول بیش از 100 متر، دارای خم های 900 و 1800 بسیار زیادی هستند، استاندارد نبودن خم ها باعث ایجاد افت فشار چند برابر مقدار محاسبه شده در طراحی می شود و نهایتاً منجر به کاهش دما حداقل در بخشی از سیستم گرمایش از کف خواهد شد. خم غیراستاندارد بعضا حتی منجر به انسداد کامل مسیر لوله در سیستم گرمایش از کف نیز شده است.

3-    بتون ریزی: بتون ریزی روی لوله های گرمایش از کف نیز بسیار حساس است و باید به دقت انجام شود. قطعا برای این کار باید از روان کننده مناسب استفاده شده باشد تا بتون کاملا لوله را احاطه نماید. وجود منافذ بین لوله و بتون، باعث می شود تا هوای موجود در این منافذ به صورت عایق عمل کرده و مرحله تبدیل شدن سطح سرد به سطح گرم را با مشکل مواجه می سازد.

  1. هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.

    ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!