بازدید آقای توماس فیترلینگ از مجموعه گروه صنایع بی تی اس

نوشته شده توسط:رضا مرادی | ۰ دیدگاه

بازدید آقای توماس فیترلینگ از مجموعه گروه صنایع بی تی اس

          شرکت رمس REMS آلمان بعنوان یکی از قدیمی ترین و با کیفیت ترین شرکتهای تولید کننده ابزار در جهان شناخته می شود. مدیریت فروش منطقه خاورمیانه این شرکت بر عهده آقای توماس فیترلینگ Thomas Fitterling می باشد. آقای فیترلینگ به یاری آقای آرمن اوهانجانیان که مدیریت دفتر این شرکت در تهران را عهده دار می باشد؛ جهت بازدید از بازار ایران و نیز بازدید از کارخانه گروه صنایع بی تی اس به تهران سفر کردند. ایشان پس از بازدید از این مجموعه راهی تهران شدند تا پس از بازدید از ظرفیت بازار غرب تهران و منطقه تجاری بازارآهن شادآباد، بازدیدی از دفتر فنی مهندسی کالانیز داشته باشند. این سفر فرصتی شد تا با ایشان در ارتباط با کشور ایران و صنعت آن صحبتی داشته باشیم.

 

"لطفاً جهت دریافت لیست قیمت و اطلاع از شرایط فروش با ما تماس بگیرید." 

سلام آقای فیترلینگ. به ایران خوش آمدید. آیا پیش از این سابقه سفر به ایران را داشته اید؟

سلام. بله من قبلا به ایران سفر کرده ام. فکر میکنم این ششمین یا هفتمین بار است که به ایران سفر می کنم.

در ایران به کدام یک از شهر ها سفر کرده اید؟

من در ایران از تهران، تبریز، شیراز، اصفهان و منطقه دریای خزر دیدن کرده ام.

آقای فیترلینگ نظر شما در ارتباط با ایران چیست؟

بر خلاف تصور خیلی از مردم دنیا، ایران کشور بسیار امنیمی باشد.البته برای سفر به ایران مشکلات زیادی بر سر راه قرار دارد. با وجود سفرهای زیادی که به ایران صورت می پذیرد؛ اما همچنان سفر به ایران سخت و گرفتن ویزای ایران بسیار دشوار است.

آیا شما سفر به ایران را به دوستانتان پیشنهاد می کنید؟

بله، حتما این کار را انجام می دهم. البته همانطور که گفتم سفر به ایران مشکلات زیادی دارد. اکثر توریست هایی که به ایران می آیند افراد مسنی هستند که به صورت دسته جمعی سفر می کنند. معمولا این افراد برای استراحت و داشتن آرامش به ایران سفر میکنند؛ اما معمولا فضایی برای این کار در ایران وجود ندارد. 

توماس فیترلینگ رمس آلمان ابزار rems بی تی اس بهتراشان کالانیز بازدید بازار تهران غرب

در سفر های گذشته خود آیا از کارخانه ای بازدید داشته اید؟
بله. طی این سالها از 20 کارخانه در ایران بازدید داشته ام. تعدادی از این کارخانه ها مرتبط با ابزار تولیدی شرکت رمس REMS و تعدادی بی ارتباط بودند.

نظر شما درباره این کارخانه ها و صنعت ایران چیست؟

اگر بخواهیم این کارخانه ها را با کارخانه های آلمانی مقایسه کنیم، قطعا فاصله زیادی وجود دارد ولی باید به این نکته اشاره کنم که صنعت ایران از پتانسیل بسیار بالایی برخوردار است. بطور مثال در بازدیدی که از کارخانه بی تی اس BTS داشتم؛ در هر بخش از کارخانه یک فرد متخصص حضور داشت و در ارتباط با تمامی مسائل این بخش به طور کامل مسلط بود و در کل، سطح علمی کارکنان این مجموعه بسیار بالا بود.

نکته جالبی که در ارتباط با کارخانه بی تی اس وجود دارد این است که در این کارخانه مانند کارخانه های کشورهای اروپایی تمامی قطعات و محصولات مورد تست قرار می گیرند. این در حالی است که در اکثر کارخانه ها به صورت تصادفی و تنها تعداد کمی از محصولات تولیدی تست می شوند و این احتمال وجود دارد که تعدادی از محصولات تولیدی دارای اشکال باشد.

تفاوت اصلی میان شرکت های تولیدی ایران و اروپا در مکانیکی بودن سیستم هاست و هنوز در ایران خطوط تولید به سمت هوشمند شدن حرکت نکرده اند. البته با توجه به قیمت مناسب این سیستم ها و وجود نیروی کار زیاد در ایران نمی توان این مسئله را بد دانست.

با توجه به کیفیت محصولات تولیدی ایرانی آیا این امکان وجود دارد که محصولات ایرانی بتوانند جایی در بازار اروپا داشته باشند؟

محصولات ایرانی کیفیت بالایی دارند اما باید این نکته را در نظر داشت که در اروپا استاندارد های زیادی برای ورود محصولات به این قاره در نظر گرفته شده است و اگر شرکتی قصد صادرات محصولی به اروپا را داشته باشد؛ راه سختی را برای کسب تمامی استاندارد های در نظر گرفته شده در مقابل خواهد داشت. بعنوان نمونه در ایران فلز برنج با 0.2 درصد سرب مورد تائید اداره استاندارد می باشد؛ در حالی که میزان سرب در فلز برنج در اروپا صفر می باشد. 

بازدید آقای توماس فیترلینگ از دفتر فنی مهندسی کالانیز و گروه صنایع بی تی اس مدیریت فروش خاورمیانه شرکت رابزار رمس آلمان

همچنین آقای توماس فیترلینگ Thomas Fitterling پس از بازدید از فضای موجود در بازارآهن شادآباد، این فضا را منحصر به فرد توصیف کردند و اعلام کردند که در کشور آلمان هیچ گاه بازاری با این ویژگی ها وجود نداشته است.

دفتر فنی مهندسی کالانیز وظیفه خود می داند که در کنار محصولات ایرانی ارائه شده، ابزار مناسبی در خور شان این محصولات ارائه دهد. همکاری با شرکت رمس آلمان با توجه به قدمت بسیار بالا و کیفیت بی نظیر ابزار، در جهت اراده خدمات مناسب به مشتریان صورت پذیرفته است.

مطمئنا ورود شرکت های با کیفیت خارجی به بازار ایران باعث رشد بازار داخلی خواهد شد ولی باید به این نکته توجه داشت که تنها محصولات با کیفیت بالا که در تمام دنیا شناخته شده است، وارد بازار ایران شوند و از ورود محصولات بی کیفیت آسیایی که در سال های اخیر شاهد رشد قارچ گونه آنها در بازار ایران بوده ایم جلوگیری گردد.

  1. هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.

    ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!