شیر هواگیری اتوماتیک اوون تروپ آلمان

نوشته شده توسط:رضا مرادی | ۰ دیدگاه

شیر هواگیری اتوماتیک اوون تروپ آلمان

          در تمامی سیستم های گرمایشی به دلیل ایجاد تغییرات دما در سیستم و انواع واکنش های شیمیایی، مقداری گاز اضافی بوجود می آید؛ که لازم است جهت جلوگیری از جمع شدن این هوا در سیستم گرمایشی و به طبع آن بروز خوردگی در لوله، سوراخ شدن لوله، رسوب گرفتن در سیستم، ایجاد صدا، عدم انتقال صحیح دما و خرابی پمپ ها، از شیر های هواگیری یا ایرونت مناسب که به صورت دستی و اتوماتیک عرضه می شوند؛ استفاده نمود.

          شیر هواگیری دستی: به وسیله یک پیچ هواگیری که روی شیر تعبیه شده است؛ توسط مجری باز شده و هوای موجود در سیستم را تخلیه می کند.

          شیر هواگیری اتوماتیک: عملکرد این شیر ها کاملا متفاوت با شیر های دستی است. یک بالن پلاستیکی که روی آن یک شیر سوزنی کوچک قرار گرفته است؛ در داخل یک محفظه برنجی استوانه ای شکل قرار گرفته است. روی قسمت فوقانی این بدنه استوانه ای، محفظه کوچکی جهت خروج هوا در نظر گرفته شده است که به وسیله شیر سوزنی می تواند باز و بسته شود. در زمانی که سیستم بدون مشکل و بدون هوای اضافی مشغول به کار است؛ فشار آب موجود در سیستم به زیر بالن موجود در شیر هواگیری فشار وارد کرده و موجب بالا رفتن بالن در استوانه می گردد. زمانی که بالن به بالاترین سطح ممکن خود برسد؛ شیر سوزنی، محفظه خروج هوا را مسدود کرده و اجازه ورود هوا را نمی دهد. در زمانی که هوای اضافی سیستم افزایش یابد، به دلیل اختلاف فشار هوا و سیالات، سطح آب موجود در استوانه کاهش یافته و هوای موجود در سیستم به سمت بالای استوانه حرکت می کند. تحت تاثیر این اختلاف فشار، بالن داخل شیر هواگیری پایین آمده و شیر سوزنی از محفظه خود خارج شده و هوای اضافی سیستم تخلیه می گردد.

          شیر هواگیری یا ایرونت اتوماتیک اوون تروپ (Oventrop) آلمان مناسب برای تخلیه مطمئن هوایی می باشد که در زمان افزایش دمای یک سیستم گرمایشی و یا عملکرد پمپ ها ایجاد می گردد. این شیر ها در دمای 0 (صفر) درجه سانتیگراد تا 100 (یکصد) درجه، در فشار کاری 10 بار و در سیستم های آبی و یا مخلوط آب و گلیکول با حداکثر نسبت گلیکول 30% مورد استفاده قرار می گیرد.

شیر هواگیری اوون تروپ آلمان فشار 10 بار کالانیز oventrop

          لازم است شیر هواگیری یا ایرونت به صورت عمودی و در بالاترین موقعیت سیستم نظیر رایزرها، توزیع کننده ها، جدا کننده های هوا و یا سایر نقاطی که احتمال گیر کردن هوای اضافه سیستم در آنها بالاتر است؛ نصب گردد.

"لطفاً جهت دریافت لیست قیمت و اطلاع از شرایط فروش با ما تماس بگیرید."  1. هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.

    ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!