فروش ویژۀ کالیبراتور (برقو) لولۀ پنج لایه به همراه هدیه

نوشته شده توسط:رضا مرادی | ۰ دیدگاه

فروش ویژۀ کالیبراتور (برقو) لولۀ پنج لایه به همراه هدیه

فروش ویژۀ کالیبراتور های تک سر و سه طرفۀ تمام فلزی دفتر فنی مهندسی کالانیز

         شما همکارانِ محترم و مجریانِ گرامی، می توانید با خرید مجموعاً 10 عدد کالیبراتورِ تک سر و سه طرفه در سایز های مختلف، یک عدد کالیبراتور 16 تک سر یا یک عدد کالیبراتور سه طرفه (به انتخاب مشتری) هدیه دریافت نمایید. کالیبراتور های فلزی موجود در سبد محصولات دفتر فنی مهندسی کالانیز، شامل کالیبراتور های تک سرِ سایز 16، 20، 25 و 32 و همچنین کالیبراتور سه طرفۀ سایز 16-20-25 می باشد.

"لطفاً جهت دریافت لیست قیمت و اطلاع از شرایط فروش با ما تماس بگیرید." 

          در سیستم لوله کشی پنج لایه، متصل نمودن یک قطعۀ اتصالِ برنجی، به لولۀ پنج لایه همواره بسیار دشوار و زمان بر بوده است. بروز این مشکل به دلیل وجود اختلاف اندازۀ جزئی، بین قُطرِ داخلی لولۀ پنج لایه و قطرِ خارجی اتصالِ برنجی بوجود می آید. البته این اختلاف کمک می کند تا آب بندی لولۀ پنج لایه و اتصالِ برنجی به درستی صورت گرفته و اتصال در داخل لوله محکم قرار گیرد. اما این کوچک تر بودنِ قطرِ داخلی لوله ها نسبت به اتصالات، موجب صرفِ انرژی مضاعف از مجریان، افزایش زمان اجرا، آسیب دیدن اورینگ و جا نرفتنِ اتصال در لولۀ پنج لایه شده و به طبع آن، آب بند نشدن لوله و اتصالات را در پی دارد. یکی دیگر از مشکلات رایجِ بوجود آمده در هنگام لوله کشی پنج لایه، مشکل نا صاف بودن محل برش لوله و درست قرار نگرفتن حلقۀ استیلِ اتصالِ پرسی یا حلقۀ برنجیِ اتصالِ کوپلی به دور لوله می باشد.

کالیبراتور (برقو) چیست؟

          جهت رفع این مشکلات و استاندارد سازی اندازۀ قطرِ داخلی لوله ها، از ابزاری به نام کالیبراتور یا برقو استفاده می شود. این ابزار به شکل یک استوانۀ فلزی بوده که وارد دهانه لوله شده و قطرِ لوله را به اندازۀ استاندارد گشاد می کند. همچنین در کنار استوانۀ فلزی کالیبراتور (برقو)، معمولا دو عدد تیغۀ برنده قرار دارد که لبه های ناصاف لوله را، که به واسطۀ برش خوردنِ لوله ایجاد شده است؛ کاملا صیقل داده و یا به اصطلاح، پَخ می زند. یک دستۀ محکم با پوشش نسبتا نرم، برای راحتی کار و جلوگیری از آسیب رسیدن به دست مجریان نیز در کالیبراتور تأبیه شده است. این نوع کالیبراتور (برقو)، کالیبراتور تک سر نام دارد و هر عدد از این کالیبراتور ها برای کالیبره کردن یک سایز لوله مورد استفاده قرار می گیرد.

کایبراتور برقو سه طرفه تک سر کالانیز لوله پنج لایه کالیبره calaniz

          نوع دیگری از کالیبراتور ها، کالیبراتور سه طرفه می باشد که این نوع دارای سه قسمت استوانه ای شکلِ فلزی، برای سه سایز لوله می باشد. نکته حائز اهمیت در این نوع کالیبراتور ها، خوش دست بودن آنهاست که با توجه به عدم وجود دسته در آنها، نباید به دستِ مجریان آسیب وارد کند.

 

کایبراتور برقو سه طرفه تک سر کالانیز لوله پنج لایه کالیبره calaniz

 

نحوه کالیبره کردن لولۀ پنج لایه (تصویری)

کایبراتور برقو سه طرفه تک سر کالانیز لوله پنج لایه کالیبره calaniz

 

کایبراتور برقو سه طرفه تک سر کالانیز لوله پنج لایه کالیبره calaniz

 

        البته انواع دیگری از کالیبراتور (برقو) نیز تولید می شوند که به صورت صفحه ای مستطیل شکل بوده و پایه های استوانه ای شکلِ فلزی، با قطر های مختلف (معمولا مناسب برای لوله های سایز 16، 20، 25 و 32) روی آن سوار می شوند که به علت وزن سنگین و خوش دست نبودن، کمتر مورد استفاده مجریان قرار می گیرد.

معایب کالیبراتور های موجود در بازار

در هنگام لوله کشی با توجه به شرایط حاکم در فضای کارگاهی، کالیبراتور (برقو) باید دارای استحکام لازم بوده تا در صورت بروز حادثه، آسیبی نبیند. البته لازم است این استحکام در قسمت تیغه ها به علت آسیب پذیری، بیشتر مورد توجه قرار گیرد. معمولا کالیبراتور های موجود در بازار ایران به صورت ترکیب فلز و پلاستیک تولید می شوند؛ که قسمت تیغه ها در داخل پلاستیک قرار گرفته و در صورت استفاده از مواد پلاستیکی نا مرغوب، بلافاصله این بخش شکسته و غیر قابل استفاده می شود. یکی دیگر از معایب کالیبراتور های موجود در بازار ایران، وزن بالای این کالیبراتور هاست.

 

کایبراتور برقو سه طرفه تک سر کالانیز لوله پنج لایه کالیبره calaniz

 

ویژگی کالیبراتور های کالانیز

کالیبراتور های کالانیز، ضمن داشتن وزن مناسب، به صورت کاملا فلزی تولید و در برابر انواع آسیب ها مقاومت بسیار بالایی دارد. البته قسمت دسته این کالیبراتور ها، برای راحتی کار و جلوگیری از آسیب رسیدن به دست مجریان، به صورت پلاستیکی طراحی شده است.

 

مجریان گرامی باید در نظر داشته باشند که در هنگام کالیبره کردن لوله، می توانند برای راحتی کار از مقداری مایع روان کننده، مانند مایع ظرفشویی، بهره ببرند.

"لطفاً جهت دریافت لیست قیمت و اطلاع از شرایط فروش با ما تماس بگیرید." 

  1. هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.

    ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!