رادیاتور های آلومینیومی بوتان – مدل ایل پریمو (ILL-Primo)

نوشته شده توسط:رضا مرادی | ۰ دیدگاه

رادیاتور های آلومینیومی بوتان – مدل ایل پریمو (ILL-Primo)

آشنایی مختصر با رادیاتور ها:

          رایج ترین مبدلِ حرارتی برای گرمایش اتاق ها، رادیاتور می باشد که انتقال حرارت را از طریق جابجایی طبیعی انجام می دهد. رادیاتورها در انواع گوناگون و برای کاربرد های مختلف در دسترس می باشند. رادیاتور های معمولی قطع نظر از شکل ظاهری، در سه نوع چدنی، فولادی و آلومینیومی ساخته می شوند و متشکل از پره هایی هستند که تعداد آنها با توجه به بار حرارتی اتاق تعیین می گردد. پره های مذکور به وسیله پیچ مغزی و یا با فشار به یکدیگر متصل شده و توسط پایه هایی روی زمین و یا به کمک بست های مخصوص به دیوار متصل می شوند.

          در اندازۀ یکسان، رادیاتور های چدنی تقریباً دارای دو برابر وزن نسبت به وزن رادیاتورهای فولادی می باشند. البته راندمان حرارتی آنها کمتر ولی در عوض مقاومتشان در مقابل زنگ زدگی و خوردگی به مراتب بیش از رادیاتور های فولادی است. با این وجود این رادیاتورها اکنون کمتر مورد استفاده قرار می گیرند.

          رادیاتور های آلومینیومی نسبت به دو نوع قبلی سبک تر، زیبا تر و دارای راندمان حرارتی بیشتری می باشند. هر سه نوع مذکور از نظر پهنا و ارتفاع در اندازه های مختلفی عرضه می شوند که رادیاتور هایی با آکس 500 (فاصلۀ لولۀ رفت و برگشت در این رادیاتور ها 500 میلیمتر می باشد) بیشترین مصرف را دارد. در زمان لوله کشی ساختمان به صورت پیش فرض آکس رادیاتور 500 میلیمتر در نظر گرفته می شود و تنها در صورتی که محل نصب رادیاتور ها شرایط مساعدی برای نصب نداشته باشند؛ از رادیاتور هایی با آکس دیگر مانند رادیاتور 350 استفاده می گردد. به طور مثال، در فروشگاه ها و محل های تجاری به دلیل استفاده از پنجره ها و ویترین های بزرگ، فضای کمتری از نظر ارتفاع برای نصب رادیاتور وجود دارد و بهترین راه استفاده از رادیاتوری با آکس کمتر است.

          رادیاتور های معمولی چون اغلب بدون پوشش و در ارتفاع پایین نصب می شوند؛ برای گرمایش با آب گرم به کار می روند تا در اثر تماس بدن با آنها سوزش شدید ایجاد نشود. نحوۀ عملکرد رادیاتور به گونه ای است که آب گرم از بالای رادیاتور وارد و از پائین آن خارج می شود، ضمناً در قسمت بالای هر رادیاتور یک شیر هواگیری تعبیه شده است که به کمک آن می توان هوای ایجاد شده در داخل رادیاتور ها را به صورت دستی و اتوماتیک (به کمک شیر هواگیری اتوماتیک) تخلیه نمود.

           بهترین محل نصب رادیاتور زیر پنجره است و در صورتی که این مکان موجود نباشد؛ باید حتی المقدور در کنار دیوار های سردتر نصب شوند. در هنگام انتخاب محجل نصب رادیاتور ها باید در نظر داشت که در فضای اطراف رادیاتور امکان جابجایی هوا میسر باشد تا انتقال دما به محیط بهتر صورت پذیرد.

"رادیاتور ها را گاهاً برای زیبایی در داخل قاب قرار می دهند؛ که این امر باعث کاهش راندمان حرارتی آنها می شود."

رادیاتور آلومینیومی بوتان مدل ایل پریمو (ILL-Primo):

          در میان تولید کنندگان رادیاتور های آلومینیومی در ایران، گروه صنعتی بوتان با تولید رادیاتور مدل ایل پریمو (ILL-PRIMO) در آکس های 350، 500 و 600 با کیفیت بسیار مطلوب توانسته است نیاز بازار داخلی به این محصول را به خوبی پاسخ دهد. رادیاتور مدل ایل پریموی بوتان دارای ظرفیت حرارتی 157 کیلو کالری بر ساعت بوده و به کمک سیستم رنگ آمیزی داخلی، توانسته است به میزان قابل توجهی حجم رسوبات داخلی، هوای اضافی و پوسیدگی در داخل رادیاتور را کاهش دهد.

          فشار استاندارد در رادیاتورهای آلومینیومی، 6 بار می باشد؛ با این حال رادیاتور ایل پریموی بوتان مطابق با استاندارد کیفیت CE اروپا، تحت فشار 8/7 بار برای نشتی و فشار 10 بار برای تخریب مورد آزمایش قرار می گیرند. رنگ این رادیاتور سفید و از نوع پودری الکترواستاتیک بوده و تمامی نقاطِ هر پره، به صورت کامل دارای رنگی با ضخامت و کیفیت برابر می باشد.

"لطفاً جهت دریافت لیست قیمت و اطلاع از شرایط فروش با ما تماس بگیرید."  1. هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...

    نوشتن دیدگاه