رسوب زدا و ضد هواگیری رادیاتور و پکیج

نوشته شده توسط:رضا مرادی | ۰ دیدگاه

رسوب زدا و ضد هواگیری رادیاتور و پکیج

          محصول جدید و کاربردی دفتر فنی مهندسی کالانیز، رسوب زدا و ضد خورگی آبِ پارس کیمیا راه حلی مناسب برای جلوگیری از رسوب املاح و هوا گرفتن رادیاتور ها و پکیج های شوفاژ دیواری می باشد.

مزایای استفاده از پارس کیمیا PL1-700 :

 • کاهش هزینه سوخت و انرژی
 • عدم نیاز به اسیدشویی سالیانه
 • ایمن ساز آب خط شوفاژ و پکیج خانگی
 • جلوگیری از تشکیل حباب و هوا در شوفاژ
 • محافظت از مبدل پکیج در برابر گرفتگی و رسوب
 • تشکیل لایه محافظ در برابر خوردگی و اکسیداسیون
 • جلوگیری از خوردگی خط شوفاژ و پکیج (رادیاتور پنلی و پره دار)
 • از بین برنده دائمی تمام رسوبات و زنگار درون رادیاتور، خط شوفاژ و پکیج خانگی بدون نیاز به تخلیه پوستر


رسوب زدا و ضد هواگیری رادیاتور و پکیج

نحوهء عملکرد شگفت انگیز ماده ایمن ساز PL1-700 :

          پروتکتور و محافظ پارس کیمیا PL1-700 در ابتدا با تشکیل یک لایه فیلم مقاوم برروی بدنه داخلی پکیج و شوفاژ و تاسیسات، از خوردگی بیشتر و مواد خورنده جلوگیری کرده و سپس با تدریجی حل نمودن رسوب های فعلی و بی اثر و معلق کردن آنها در درون سیستم، تاسیسات را ایمن می سازد و از ایجاد رسوب، زنگ، خوردگی و جلبک پیشگیری می کند.

دانلود کاتالوگ ضد رسوب و حبا و هواگیر رادیاتور و پکیج پارس کیمیا
سوالات متداول ضد رسوب ضد هواگیری رادیاتور پکیج پارس کیمیا

          پکیج شوفاژ دیواری و رادیاتور محبوب ترین نوع سیستم گرمایشی در کشور می باشد. استقلال در مصرف، امکان کنترل راحت و سادۀ سیستم حرارت مرکزی، مصرف انرژی کمتر به نسبت سیستم بخاری و موتورخانۀ مرکزی، قیمت مناسب و هزینۀ اجرای به صرفه، از مزایایی است که مصرف کنندگان را به استفاده از آن ترغیب نموده است. البته لازم به ذکر است هر سیستم گرمایشی دارای ایرادات و ضعف هایی می باشد و این سیستم نیز از این قاعده مستثنا نبوده و ایراداتی دارد. به طور مثال بزرگترین چالش پیش روی هر سیستمی که با آب سر و کار دارد؛ رسوب املاح موجود در آب است. این املاح با تغییر دمای آب در لوله ها، انشعابات، در نقاط شکست و خم لوله و در محل هایی که اتصالات به کار رفته است؛ ته نشین شده و مانند عایق از انتقال صحیحِ دما به خارج جلوگیری می کند. علاوه بر این، رسوبات ممکن است موجب سوراخ شدن لوله ها یا قطعات مدار لوله کشی شده و خساراتی را به بار آورند.

          به طور کلی به هیچ وجه امکان جلوگیری از رسوب گذاری آب میسر نیست؛ اما راه هایی وجود دارد تا این عمل را کنترل نمود و با کاهش میزان رسوب گذاری عمر سیستم خود را افزایش داد. استفاده از سیستم های گرمایشی چگالشی، پکیج های شوفاژ دیواری دو مبدل، استفاده از رسوب گیر ها و ... از راه های پیشگیرانه می باشد. اما تمامی راه هایی که ارائه شد؛ قبل از نصب و اجرای سیستم قابل انجام است؛ در حالی که ممکن است که سیستمی در اختیار داشته باشیم که در آن رسوب گذاری صورت پذیرفته باشد. سوال اینجاست که در این زمان چه راهکاری کارساز خواهد بود؟

          در این زمان لازم است از شوینده های مبدل حرارتی و مدارهای گرمایشی جهت استفاده کرد. معمولا اسید ها با درصد خلوص مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. اما این اسید ها ضمن آسیب رساندن به سیستم حرارتی مرکزی یا مدار گرمایشی، خطراتی را برای مجریان به همراه دارد. روش رایجی که در رسوب گیری با اسید، توسط مجریان انجام می پذیرد؛ در صورتی که از سیستم گرمایشی پکیج شوفاژ دیواری و رادیاتور استفاده شده باشد؛ به صورت زیر می باشد:

          در این روش، ابتدا باید بصورت کامل مبدل از پکیج جدا شده و سپس توسط پمپ، اسید با فشار داخل مبدل سیرکوله شود. این روش ممکن است برای مدت زمان کوتاهی مشکل را برطرف نماید ولی قطعا بعد از مدتی به دلیل استفاده مجدد، رسوب گذاری در مبدل بار دیگر پدیدار می شود. در این زمان نیز بدلیل اینکه قبلا عمل اسید شویی صورت گرفته است؛ دیگر امکان اسید شویی مجدد وجود ندارد زیرا ممکن است جدارۀ مبدل آسیب پذیر و نازک شده باشد و با شست و شوی مجدد با اسید، مبدل سوراخ شده و خسارت مالی زیادی را بوجود آورد. در کنار همۀ این مشکلات، خطرات شست و شو با اسید و آسیب های پوستی و تنفسی که مجریان را تهدید می کند را نیز باید در نظر گرفت.

          در اینجا نیاز است از روشی استفاده شود تا ضمن پاک سازی مبدل حرارتی، مدار گرمایشی و رادیاتور ها، از آسیب رسیدن به آنها نیز جلوگیری گردد. همچنین اثرات این روش باید برای مدت زمان طولانی تری سیستم را در برابر رسوبات آب محافظت کند. استفاده از ماده ای که در کنار پاک سازی رسوبات آب، امکان باقی ماندن در مدار گرمایشی را نیز داشته باشد تا از رسوب گذاری های بعدی جلوگیری نماید.

رسوب زدا و ضد هواگیری رادیاتور و پکیج

          محصول رسوب زدا و ضد خوردگی پارس کیمیا به عنوان راه حلی مناسب برای پاک سازی و رسوب زدایی رادیاتور ها پیشنهاد می گردد. فرمول این ماده که توسط متخصصین داخلی طراحی گردیده است؛ برای طولانی مدت در مدار گرمایشی عمل رسوب گیری رادیاتور و پکیج شوفاژ دیواری را انجام می دهد. این محصول در کنار رسوب زدایی مبدل و رادیاتور، از هوا گرفتن رادیاتور ها نیز جلوگیری به عمل آورده و از گرفتگی مبدل های پکیج شوفاژ دیواری نیز جلوگیری به عمل می آورد.

         رسوب گرفتن مبدل ها در پکیج شوفاژ دیواری، باعث افزایش مصرف انرژی خواهد شد؛ از این رو استفاده از ضد رسوب و ضد خوردگی آبِ پارس کیمیا می تواند موجبات کاهش مصرف انرژی را نیز به همراه داشته باشد. وجود این ماده در مدار گرمایشی هیچ گونه آسیبی به رادیاتورها و پکیج های شوفاژ دیواری نمی رساند و پس از استفاده نیازی به تخلیه آن از مدار وجود ندارد. این ضد رسوب با تشکیل لایۀ محافظ در جدارۀ داخلی، از تمامی قسمت های مدار گرمایشی در برابر خوردگی و اکسیداسیون محافظت می کند.

رسوب زدا و ضد هواگیری رادیاتور و پکیج


"لطفا جهت اطلاع از شرایط فروش و میزان تخفیف با ما تماس بگیرید ..."

ارتباط با ما - دفتر فنی مهندسی کالانیز
ارسال سفارش - دفتر فنی مهندسی کالانیز
کانال تلگرام - دفتر فنی مهندسی کالانیز
 1. هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...

  نوشتن دیدگاه