مغزی فنری R-Flex

نوشته شده توسط:رضا مرادی | ۰ دیدگاه

مغزی فنری R-Flex

مغزی فنری (نیپل) سایز ½ - 7.5 سانتیمتری          در تمامی سیستم های تاسیساتی گاهاً ممکن است نیاز به استفاده از مغزی با طول بیشتر از اندازۀ متعارف بوجود بیاید. معمولاً مغزی های سایز ½ که به اسم نیپل شناخته می شوند؛ در اندازه های 5، 7، 10 و 12 سانتیمتری از جنس گالوانیزه و برنج تولید می شوند که مورد استفاده زیادی نیز دارد. به طور کلی، زمانی از این نوع اتصال استفاده می شود که مجری در هنگام کار دچار مشکل شده است. به طور مثال در هنگام نصب رادیاتور های شوفاژ به دلیل تراز نبود لوله ها، امکان نصب شیر رادیاتوری به مغزی و لوله فراهم نیست. در چنین مواقعی مجریان به کمک اتصالات گالوانیزه از جمله مغزی و زانو چپقی مشکل را حل می کنند ولی در مواقعی نیز به هیچ وجه امکان نصب به کمک اتصالات گالوانیزه وجود ندارد یا ممکن است ظاهر مناسبی نداشته باشد. برخی مجریان در این زمان مجبور به کندن بخشی از دیوار کنار لوله ها شده و با جابجایی لوله شرایط نصب رادیاتور را فراهم می کنند و سپس رادیاتور را نصب کرده و پس از نصب مجدداً کار گچ کاری و رنگ آمیزی دیوار را انجام می دهند. 

          مشاهده می گردد که نصب سادۀ یک رادیاتور به روی دیوار تبدیل به کاری طاقت فرسا و پیچیده می شود. متاسفانه عدم اجرای اصولی لوله کشی و یا عدم رعایت اصول در زمان گچ کاری چه مشکلات زیادی را به بار  می آورد.

اما راه حل چیست؟

          مغزی فنری ½ سانتیمتری R-Flex در چنین مواقعی بسیار کارامد است؛ زیرا که علاوه بر امکان تغییر طول آن از 7.5 به 10 سانتیمتر، امکان تغییر زاویه نیز دارد و در کنار این ویژگی ها ظاهر مناسب آن نیز موجب زشتی کار نمی گردد.

          کیفیت این مغزی ها به گونه ای است که با تغییر زاویه سوراخ نشده و جوش لبه های مغزی نیز بسیار محکم بوده و هیچ گونه نگرانی بابت آب بندی برای مجریان ایجاد نمی کند. ضمن آنکه به دلیل استفاده از فلز برج در قسمت هد این مغزی ها، کیفیت رزوه ها بسیار بالا بوده و کار نصب آن بسیار سریع تر از اتصالات گالوانیزه صورت می گیرید.

"جهت دریافت لیست قیمت و اطلاع از شرایط فروش با ما تماس بگیرید..."   


ارتباط با کالانیز


کانال تلگرام

اینستاگرام کالانیز

واتس اپ کالانیز


  1. هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...

    نوشتن دیدگاه