فنر روکار و توکار لوله های پنج لایه

نوشته شده توسط:رضا مرادی | ۰ دیدگاه

فنر روکار و توکار لوله های پنج لایه

          بهترین روش برای خم کردن لوله های پنج لایه، به گونه ای که خمِ ایجاد شده به جوشِ لایۀ آلومینیومیِ لوله آسیب وارد نکند و کاهش افت فشار در سیستم را در پی نداشته باشد؛ استفاده از خم کن های استاندارد، نظیر فنر می باشد. فنر خم کن لوله که به دو صورت توکار و روکار تولید می شود؛ به گونه ای طراحی شده است که شعاع خمِ ایجاد شده توسط آنها، به اندازۀ مقدار استاندارد بوده و آسیبی به لوله و سیستم لوله کشی وارد نکند. دهانۀ فنر های توکار مجهز به یک قلاب بوده که به مجری کمک می کند تا به سادگی فنر را وارد لوله کرده و پس از ایجاد خم، آنرا خارج نماید.

          فنرِ خم کنِ لوله های پنج لایه در چهار سایز 16، 20، 25 و 32 و در دو نوع توکار و روکار از لوازم جانبی و ابزارآلات محصولات دفتر فنی مهندسی کالانیز می باشد. ویژگی منحصر به فرد فنر های کالانیز، سطع مقطعِ محل اتصال فنر به لوله می باشد که در تمامی فنر های موجود در بازار ایران به صورت گرد بوده ولی در فنر های کالانیز به صورت مربع تولید شده است. این ویژگی کمک می کند فنر تماس بیشتری با لوله داشته و در هنگام خم کردن، فنر در داخل و یا خارج لوله حرکت نکند.

ایجاد خم در لوله های پنج لایه تنها به کمک فنر و یا دیگر خم کن ها مجاز است و خم کردن آنها با دخالت دست و بدون استفاده از ابزار مناسب و استاندارد، غیر مجاز است.

دیگر ابزار موجود برای خم کردن لوله ...

"لطفاً جهت دریافت لیست قیمت و اطلاع از شرایط فروش با ما تماس بگیرید."


 

  1. هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...

    نوشتن دیدگاه